All American Lacrose
Group By: Season | School | State
Show: Season   State   School  

High School Lacrosse All-Americans

School: All Schools   State: <not available>   Season: 2003
School: A. L. Johnson
Ray Megill, (A. L. Johnson; New Jersey)
Kevin Nolan, (A. L. Johnson; New Jersey)
School: Algonquin
Shay Cunningham, (Algonquin; Massachusetts)
School: Annapolis
Patrick Cook-Deegan, Defense (Annapolis; Maryland)
School: Atholton
Mike Dunn, (Atholton; Maryland)
School: Austin
Joe Hamill, (Austin; Texas)
School: Avon Old Farms
Brett Garber, (Avon Old Farms; Connecticut)
Spencer Evans, (Bainbridge Island; Washington)
School: Baldwin
Casey Carroll, (Baldwin; New York)
School: Baldwinsville
Mike Felice, (Baldwinsville; New York)
School: Barrington
Chad Solberg, (Barrington; Illinois)
School: Belmont Hill
Sean O'Grady, Defense (Belmont Hill; Massachusetts)
Sean OGrady, (Belmont Hill; Massachusetts)
School: Berkeley
Sam Geller, (Berkeley; California)
School: Beverly
Jeffrey Kaylor, Attack (Beverly; Massachusetts/ Eastern)
Mike Sciamanna, Midfield (Beverly; Massachusetts/ Eastern)
Keith Yianacopolus, Midfield/Attack (Billerca Memorial; Massachusetts)
John Livatino, (Bishop Hendricken; Rhode Island/ Narragansett)
School: Bishop Moore
Brett Mathis, (Bishop Moore; Florida/ Central - Orlando)
School: Braintree
Mike Aylward, Midfield (Braintree; Massachusetts)
School: Brandywine
Ryan Michels, (Brandywine; Delaware)
School: Brebeuf Jesuit
Matt Hourigan, (Brebeuf Jesuit; Indiana)
School: Brooks School
Ben Raymond, (Brooks School; Massachusetts/ Independent)
School: Brother Rice
Will Clugston, (Brother Rice; Michigan/ Bloomfield Hills)
Charlie Heid, (Brother Rice; Michigan/ Bloomfield Hills)
Brian Mahler, (Brother Rice; Michigan/ Bloomfield Hills)
School: Brunswick
Mike Sfirri, (Brunswick; Maine)
School: Bullis School
Scott Sowanick, Attack (Bullis School; Maryland/ Potomac)
School: Caesar Rodney
Josh Coveleski, (Caesar Rodney; Delaware)
School: Calvert Hall
Kevin Huntley, (Calvert Hall; Maryland/ Towson - MIAA)
Nick Williams, (Calvert Hall; Maryland/ Towson - MIAA)
School: Cape Elizabeth
Matt Ranaghan, Midfield (Cape Elizabeth; Maine)
Matt Rhanagan, (Cape Elizabeth; Maine)
Alex Weaver, (Cape Elizabeth; Maine)
Ryan Kelley, Midfield (Cape Henry Collegiate; Virginia/ Piedmont)
Ryan Kelly, (Cape Henry Collegiate; Virginia/ Piedmont)
School: Carlisle
Josh Blashford, Midfield (Carlisle; Pennsylvania/ Central)
Jason Lutz, Midfield (Carlisle; Pennsylvania/ Central)
School: Cate School
Kyle Haskett, (Cate School; California/ Carpinteria/Santa Barbara)
School: Centennial
Evan Calvert, (Centennial; Maryland/ Howard County)
School: Chapel Hill
Joe Tynan, (Chapel Hill; North Carolina)
Nick Woods, (Chapel Hill; North Carolina)
Andy Kelso, (Charlotte Catholic; North Carolina)
Oliver Bacon, (Charlotte Country Day; North Carolina/ NCISSA)
School: Chatham
Tory D Amelio, (Chatham; New Jersey)
Tory D'Amelio, Attack (Chatham; New Jersey)
School: Chattahooche
Kevin Magyar, (Chattahooche; Georgia)
School: Cherry Creek
Peter Hein, (Cherry Creek; Colorado)
Dustin Palmer, (Cherry Creek; Colorado)
School: Cheshire
Mike Gaudio, (Cheshire; Connecticut)
Pat Zeiss, (Christian Brothers; Missouri/ St. Louis)
School: Churchill
Tont Traiforos, (Churchill; Maryland/ Montgomery County - Potomac)
Tony Traiforos, Defense (Churchill; Maryland/ Montgomery County - Potomac)
Mike Bud Petit, (Collegiate School; Virginia/ Piedmont)
Mike Bud Petit, Goalie (Collegiate School; Virginia/ Piedmont)
School: Conard
Mike Brown, (Conard; Connecticut/ Public)
School: Concord
Ryan Dunlavey, (Concord; New Hampshire)
Dan Saltsman, (Concord; New Hampshire)
School: Conestoga
Steve Marino, (Conestoga; Pennsylvania/ Eastern - Berwyn)
T. J. Lando, (Corning Painted Post East; New York/ Southern Tier)
T.J. Lando, Attack (Corning Painted Post East; New York/ Southern Tier)
School: Coronado
Matt Ongaro, (Coronado; California/ San Diego)
Garrett Hohendorf, (Cranbrook Kingswood Upper Schools; Michigan)
School: Darien
P. J. Maglathin, (Darien; Connecticut/ Public)
P.J. Maglathlin, Midfield (Darien; Connecticut/ Public)
Rob Parr, (Darien; Connecticut/ Public)
Scott Russell, (Darien; Connecticut/ Public)
David Ryan, (Darien; Connecticut/ Public)
Tripp Shriner, (Darien; Connecticut/ Public)
Dan Vinson, (De La Salle High; California/ Concord)
Patrick Cook, (Deegan Annapolis; Maryland/ Anne Arundel)
Brooks Scholl, (Deerfield Academy; Massachusetts/ NE - Western)
Dan Cocoziello, (Delbarton School; New Jersey/ North/Morristown)
Alex Hewitt, (Delbarton School; New Jersey/ North/Morristown)
Fred Krom, (Delbarton School; New Jersey/ North/Morristown)
Pat Ryan, (Delbarton School; New Jersey/ North/Morristown)
Reade Seligmann, (Delbarton School; New Jersey/ North/Morristown)
Paul Rabil, Midfield (DeMatha Catholic; Maryland/ Washington DC Metro)
School: Denver East
Carle Stenmark, (Denver East; Colorado)
School: DeSmet Jesuit
Bob Edmundowicz, (DeSmet Jesuit; Missouri/ St. Louis)
Patrick Larmon, (DeSmet Jesuit; Missouri/ St. Louis)
Adam Kenney, (Detroit Country Day; Michigan)
School: Dover
Brian McCommons, (Dover; Delaware)
School: Dublin Scioto
Jeff Schneider, (Dublin Scioto; Ohio/ North)
Brett Wanner, (Dublin Scioto; Ohio/ North)
School: Dulaney
Kyle Batton, (Dulaney; Maryland/ Baltimore)
Jay Feeley, (Dulaney; Maryland/ Baltimore)
Zac Jungers, (Dulaney; Maryland/ Baltimore)
School: Durham Academy
Matt Wilson, (Durham Academy; North Carolina/ NCISSA)
School: Duxbury
Ben Fuchs, Midfield (Duxbury; Massachusetts/ Eastern)
Kevin Mullins, Attack (Duxbury; Massachusetts/ Eastern)
School: Eden Prairie
Matt Ziebol, (Eden Prairie; Minnesota)
School: El Toro
Adam Guy, (El Toro; California/ Orange County)
Chase Erickson, (Episcopal School of Dallas; Texas/ Dallas)
Drew Webb, (Episcopal School of Houston; Texas/ Houston)
School: Farmingdale
Matt Danowski, (Farmingdale; New York/ Nassau)
Jonathan Engelke, (Farmingdale; New York/ Nassau)
Steve Panarelli, Defense (Farmingdale; New York/ Nassau)
Steven Panarelli, (Farmingdale; New York/ Nassau)
Will Presti, (Farmingdale; New York/ Nassau)
Alex Morse, (Flagler Palm Coasts; Florida/ Central)
School: Fordham Prep
Michael Piacente, (Fordham Prep; New York/ New York Metro)
School: Framingham
Colin Hulme, Defense (Framingham; Massachusetts/ Eastern)
School: Garden City
John Adamo, (Garden City; New York/ Nassau)
School: Georgetown Prep
John Bennett, Defense (Georgetown Prep; Maryland/ Bethesda)
Trevor Casey, Attack (Georgetown Prep; Maryland/ Bethesda)
Alex Haynie, (Germantown Academy; Pennsylvania/ Eastern)
David Walsh, (Germantown Academy; Pennsylvania/ Eastern)
School: Gilman School
Gentry Fitzpatrick, (Gilman School; Maryland/ Baltimore/MIAA)
School: Grand Island
Mike Blocho, (Grand Island; New York/ Buffalo)
School: Gulliver Prep
Colin Bretz, (Gulliver Prep; Florida/ South)
Mike Rimmer, (Half Hollow Hills East; New York/ Suffolk)
School: Hamburg
Frank Resetaris, (Hamburg; New York/ Buffalo)
Frank Resetarits, Midfield (Hamburg; New York/ Buffalo)
School: Hempfield
Andrew Mavraganis, Attack (Hempfield; Pennsylvania/ Central)
School: Henninger High
Mike MacDonald, (Henninger High; New York/ Central)
School: Hicksville
Ricky Smith, (Hicksville; New York/ Nassau)
David Madeira, (Holderness School; New Hampshire/ New England Northern)
Miles Kass, (Hotchkiss School; Connecticut/ New England-Western)
School: Hudson
Pat O Toole, (Hudson; Ohio/ North)
Pat O'Toole, Attack (Hudson; Ohio/ North)
Josh Ayrassian, (Hugh Williams Senior High; New York/ Canton)
Matt Toresco, (Hunterdon Central; New Jersey/ North)
School: Huntington
Brandon Logigian, (Huntington; New York/ Suffolk)
School: Hyde School
Tim Kjeldgaard, (Hyde School; Maine/ New England-Eastern)
School: Indian Hill
Sean Chamberlain, (Indian Hill; Ohio/ Southern)
School: Iona Prep
Russel Altman, (Iona Prep; New York/ New York Metro)
School: Irondequoit
Mark Johnson, (Irondequoit; New York/ Monroe County)
School: Iroquois
Ben Loefke, (Iroquois; New York/ Buffalo)
School: J. K. Mullen
Eric Webber, (J. K. Mullen; Colorado)
Greg Klossner, (Jamesville Dewitt; New York/ Central)
School: John Jay HS
Mike Bocklet, (John Jay HS; New York/ Hudson Valley/Cross River)
Terence Higgins, (John Jay HS; New York/ Hudson Valley/Cross River)
School: Jordan-Elbridge
Kyle Guadagnolo, (Jordan-Elbridge; New York/ Central)
James Mutscheller, (Judge Memorial Catholic; Utah)
School: Kent Denver
David Elbot, (Kent Denver; Colorado/ Englewood)
Will Meister, (Kent Denver; Colorado/ Englewood)
School: Kent School
Matt Andrews, (Kent School; Connecticut/ New England Western)
School: Kingston
Peter Glass, (Kingston; New York/ Mid-Hudson/West Point)
School: La Costa Canyon
Sean McGonigle, (La Costa Canyon; California/ San Diego County)
Andrew Spack, (Lafayette Central; New York/ Central)
School: Lake Braddock
Steve Whittenberg, Defense (Lake Braddock; Virginia/ Northern)
Steve Wittenberg, (Lake Braddock; Virginia/ Northern)
School: Lake Mary
Jordan Supraner, (Lake Mary; Florida/ Central)
School: Lakeridge
Brannon Halvorsen, (Lakeridge; Oregon/ Lake Oswego)
School: Lamar
Jim Weiss, (Lamar; Texas/ Houston)
David Epenshade, Goalie (Lancaster Country Day; Pennsylvania/ Central)
School: Landon School
Jake Byrne, Attack (Landon School; Maryland/ Bethesda)
School: Langley
Thomas Davidson, (Langley; Virginia/ Northern)
Steve Hoffman, (LaSalle Institute; New York/ Albany/Troy)
Mike Ball, (Lawrence Academy; Massachusetts/ New England Independent)
School: Leonardtown
Bart Rogers, (Leonardtown; Maryland/ Southern AC)
School: Lincoln Sudbury
Mike DeSantis, Midfield (Lincoln Sudbury; Massachusetts/ Eastern)
Mike Link, Defense (Lincoln Sudbury; Massachusetts/ Eastern)
School: Longmeadow
Dan Zwirko, (Longmeadow; Massachusetts/ Western)
School: Lovett School
Chris Corona, (Lovett School; Georgia/ Atlanta)
Taylor Wells, (Lovett School; Georgia/ Atlanta)
School: Lynbrook
Adam Mahfouda, (Lynbrook; New York/ Nassau)
School: Lyons Township
Kyle Cibula, (Lyons Township; Illinois)
School: Malden Catholic
Sean Layton, Midfield (Malden Catholic; Massachusetts/ Eastern)
School: Malvern Prep
Andrew MacKrides, (Malvern Prep; Pennsylvania/ Eastern)
David Moore, (Malvern Prep; Pennsylvania/ Eastern)
School: Marin Catholic
Michael Ewert, (Marin Catholic; California/ San Francisco)
School: Marshfield
Todd Faillea, Goalie (Marshfield; Massachusetts/ Eastern)
John Hunt, (Mary Institute Country Day; Missouri)
Ryan Walsh, (Mary Institute Country Day; Missouri)
School: McCallie School
Clint Brakebill, (McCallie School; Tennessee/ Chattanooga)
School: Mercer Island
Brad Gillis, (Mercer Island; Washington)
Luke Larson, (Mercer Island; Washington)
School: Middlebury
Cliff Burnham, (Middlebury; Vermont)
Steve Giannone, (Millbrook School; New York/ New England Western)
School: Moeller
Joe Lynch, (Moeller; Ohio/ Southern/Cincinnati)
School: Monte Vista
Alex Rochon, (Monte Vista; California/ San Diego)
Cyrus Adams, (Montgomery Bell Academy; Tennessee/ Nashville)
School: Montpelier
Luke Colombo, (Montpelier; Vermont)
School: Morristown
Dan Chung, (Morristown; New Jersey)
School: Moses Brown
Bruce Bickford, (Moses Brown; Rhode Island/ New England Eastern)
School: Mountain Lakes
Joe Cinosky, (Mountain Lakes; New Jersey/ North)
Colin Joyce, (Mountain Lakes; New Jersey/ North)
Graham Sheasby, (Mountain Lakes; New Jersey/ North)
School: Mt. Lebanon
Kirk Klett, (Mt. Lebanon; Pennsylvania/ Western/Pittsburgh)
Brendan Young, (Mt. Lebanon; Pennsylvania/ Western/Pittsburgh)
School: Nantucket
Matt Erisman, Attack (Nantucket; Massachusetts/ Nantucket)
School: Needham
Matt Chadwick, Attack (Needham; Massachusetts/ Eastern)
School: New Canaan
Rob Dubas, (New Canaan; Connecticut/ Public)
Drew Garrison, (New Canaan; Connecticut/ Public)
Steve Hurst, (New Canaan; Connecticut/ Public)
School: New Trier
Mark Bundra, (New Trier; Illinois/ Wilmette)
School: Norfolk Academy
Jim Ryan, (Norfolk Academy; Virginia/ Piedmont)
Michael Via, (Norfolk Academy; Virginia/ Piedmont)
Andrew Allyn, (North Yarmouth Academy; Maine)
Owen Neill, (North Yarmouth Academy; Maine)
School: Northport
Drew Thompson, (Northport; New York/ Suffolk)
School: Notre Dame
Kevin Cryan, (Notre Dame; California/ Orange County)
School: Oakley School
Ryan Dunn, (Oakley School; Utah)
School: Oakton
Dan Bauers, (Oakton; Virginia/ Northern)
School: Orchard Park
Jon Corto, (Orchard Park; New York/ Buffalo)
Nick O'Hara, (Orchard Park; New York/ Buffalo)
Matt Tundo, (Orchard Park; New York/ Buffalo)
Dalton Van Hatcher, (Oregon Episcopal; Oregon/ Beaverton)
Matt Wiest, (Oregon Episcopal; Oregon/ Beaverton)
Jeff Eckenhoff, (Palo Alto Tomahawks; California/ San Francisco)
School: Parkside
Brandon Maynard, (Parkside; Maryland/ Eastern Shore)
School: Peabody
Greg Welch, Attack (Peabody; Massachusetts/ Eastern)
School: Peddie School
Dave Bauer, (Peddie School; New Jersey)
School: Penn Charter
Henry Bartlett, (Penn Charter; Pennsylvania/ Eastern)
Ryan Still, (Penn Charter; Pennsylvania/ Eastern)
Brett Queener, (Penn Yan Academy; New York/ Finger Lakes)
Hans VanHouten, (Penn Yan Academy; New York/ Finger Lakes)
Drew Ward, (Phillips Academy Andover; Massachusetts/ New England Eastern)
Gavin Nurick, (Phillips Exeter Academy; New Hampshire/ New England Eastern)
School: Pikesville
Jesse Schwartzman, (Pikesville; Maryland/ Baltimore)
Brian Boyle, (Pinkerton Academy; New Hampshire/ Derry)
Bob Shields, (Pinkerton Academy; New Hampshire/ Derry)
Grover Light, (Pope John Paul II; Florida/ South)
Jesse Brundige, (Portledge School; New York/ New York Metro)
John Kinnane, (Portsmouth Abbey School; Rhode Island/ New England Eastern)
School: Poway
Justin Heir, (Poway; California/ San Diego)
Justin Hier, Attack (Poway; California/ San Diego)
School: Princeton
Chris Lalli, (Princeton; New Jersey)
School: Radnor
Colin Checcio, (Radnor; Pennsylvania/ Eastern)
Jordan Ellis, (Radnor; Pennsylvania/ Eastern)
Andrew German, (Radnor; Pennsylvania/ Eastern)
School: Ramapo
Kevin Donlon, (Ramapo; New Jersey/ North)
Andrew Recchione, (Ramapo; New Jersey/ North)
Mike Sisler, (Ramapo; New Jersey/ North)
School: Ridgefield
Matt Carroll, (Ridgefield; Connecticut/ Public)
School: Ridgewood
Scott Dunn, (Ridgewood; New Jersey)
School: Ridley
Vinny D Angelo, (Ridley; Pennsylvania/ Eastern)
Vinny D'Angelo, Midfield (Ridley; Pennsylvania/ Eastern)
Rob Tinsley, (Ridley; Pennsylvania/ Eastern)
Nate Seigal, (Riverdale Country School; New York/ New York Metro)
School: Riverside
Zach Brewer, (Riverside; North Carolina/ Durham)
Cory Coffman, (Riverside; North Carolina/ Durham)
School: Robinson
Adam Fassnacht, (Robinson; Virginia/ Northern/Fairfax)
Brian Rowe, Attack (Rye Country Day School; New York/ New England Western)
Nick Scuiba, (Salisbury School; Connecticut/ New England Western)
Chris Hahm, (Saratoga Springs; New York/ Albany)
School: Seneca Valley
Nick Ricucci, (Seneca Valley; Maryland/ Montgomery)
School: Severna Park
Blake Best, (Severna Park; Maryland/ Anne Arundel)
Julian Defranco, (Sewickley Academy; Pennsylvania/ Western)
Travis Modic, (Sewickley Academy; Pennsylvania/ Western)
School: Shenendehowa
Victor Barger, (Shenendehowa; New York/ Albany)
Casey Lewis, (Shenendehowa; New York/ Albany)
School: Sherwood
Scott Atwell, (Sherwood; Maryland/ Montgomery County)
Tony Ferreira, Midfield (Shoreham-Wading River; New York/ Suffolk)
Tony Ferriera, (Shoreham-Wading River; New York/ Suffolk)
Mark Warner, (Shoreham-Wading River; New York/ Suffolk)
School: Somers
Jordan Rabidou, (Somers; New York/ Hudson Valley)
School: Souhegan
Bryan Keane, Attack (Souhegan; New Hampshire/ Amherst)
School: South Hadley
Kyle Cloutier, (South Hadley; Massachusetts/ Western)
School: Springfield
Matt Hittinger, (Springfield; Pennsylvania/ Eastern)
School: St. Alban's
Harry Alford, Goalie (St. Alban's; District of Columbia)
School: St. Andrew's
Mark Bidder, (St. Andrew's; Florida/ South/Boca Raton)
Kevin McCarthy, (St. Andrew's; Florida/ South/Boca Raton)
James King, (St. Anne's-Belfield School; Virginia/ Piedmont/Charlottesville)
School: St. Anthony's
Peter Trombino, (St. Anthony's; New York/ Nassau/Suffolk Catholic)
Matt Fredericks, (St. Ignatius College Prep; California/ San Francisco)
School: St. Joe's Prep
Peter Mellen, (St. Joe's Prep; Pennsylvania/ Eastern)
Muncho Almerido, (St. Mark's School; Texas/ Dallas)
Juan Carlos Almerido, Goalie (St. Mark's School; Texas/ Dallas)
School: St. Mary's High
Eric Zerrlaut, (St. Mary's High; Maryland/ MIAA)
School: Suffern
Brian Clayton, (Suffern; New York/ Hudson Valley)
Andrew Clayton, (Suffern; New York/ Hudson Valley)
School: Summit
Rob Schroeder, (Summit; New Jersey/ North)
School: Syosset
Gregory Cohen, Attack (Syosset; New York/ Nassau)
Greg Cohen, (Syosset; New York/ Nassau)
Danny Loftus, (Syosset; New York/ Nassau)
Dan Loftus, Goalie (Syosset; New York/ Nassau)
School: Tabor Academy
Tucker Prudden, (Tabor Academy; Massachusetts/ New England Eastern)
School: Tatnall
Cam Howard, (Tatnall; Delaware/ Wilmington)
Steve Selsor, (Tatnall; Delaware/ Wilmington)
Erik Jul, (Thomas Worthington; Ohio/ North)
School: Tilton School
Chris Friel, (Tilton School; New Hampshire/ New England Northern)
School: Torrey Pines
Kenny Williams, (Torrey Pines; California/ San Diego)
School: Trinity High
Michael Anderson, (Trinity High; Kentucky)
School: University High
Colin Mistele, (University High; California/ San Francisco)
John Dunn, (University of Detroit Jesuit; Michigan/ Detroit)
School: Upper Arlington
Ben Drake, (Upper Arlington; Ohio)
School: Urbana
Brendan Hopkins, (Urbana; Maryland/ Frederick County)
School: W.T. Woodson
Brandon Fell, (W.T. Woodson; Virginia/ Northern)
School: Walter Johnson
Chad Cohen, (Walter Johnson; Maryland/ Montgomery)
School: Walter Panas
Kieran Carney, (Walter Panas; New York/ Hudson Valley/Lakeland)
School: Ward Melville
Mike Ward, (Ward Melville; New York/ Suffolk)
School: Webb
Thomas Jennings, (Webb; Tennessee)
B.J. Linder, Attack (Webster Schroeder; New York/ Monroe County)
School: West Genesee
Matt Cassalia, (West Genesee; New York/ Central)
Drew Dabrowski, (West Genesee; New York/ Central)
School: West Islip
Preston Connell, (West Islip; New York/ Suffolk)
School: West Linn
Cyler Pennington, (West Linn; Oregon)
Nick Ries, (West Linn; Oregon)
School: Westminster
Joe Murk, (Westminster; Maryland/ Carroll County)
Wat Bryant, (Westminster Schools; Georgia)
School: Westwood
Jake Henderson, (Westwood; Texas)
School: Whitney Point
Tony Ballard, (Whitney Point; New York/ Southern Tier)
School: Winchester
Peter Corbett, LSM (Winchester; Massachusetts/ Eastern)
School: Winter Park
James McDougall, (Winter Park; Florida/ Central)
School: Woodstock
Ian Holt, (Woodstock; Vermont)
Jake Olson, (Woodstock; Vermont)
School: Worcester Prep
Trip Dyer, (Worcester Prep; Maryland/ Eastern Shore)
Matthew Heiderman, (Worcester Prep; Maryland/ Eastern Shore)
Sam Hong, (Worthington Kilbourne; Ohio/ Columbus)
School: Yarmouth
Jared Harriman, (Yarmouth; Maine)
School: Yorktown High
Ethan Vedder, (Yorktown High; New York/ Hudson Valley/Yorktown Heights)