All American Lacrose
Group By: Season | School | State
Show: Season   State   School  

High School Lacrosse All-Americans

School: All Schools   State: <not available>   Season: 2002
School: A. L. Johnson
Matt Poskay, (A. L. Johnson; New Jersey)
School: Albemarle
David Morris, (Albemarle; Virginia/ Northwest)
Ryan Quick, (Albemarle; Virginia/ Northwest)
Tom Weis, (Archmere Academy; Delaware)
School: Auburn
Ryan Blair, (Auburn; New York)
School: Babylon
Drew Peters, (Babylon; New York/ Suffolk)
Adam Smith, (Bainbridge Island; Washington)
School: Bellevue
Andy Young, (Bellevue; Washington)
Dan Goldberg, (Bethesda Chevy Chase; Maryland)
School: Beverly
Craig Boaman, (Beverly; Massachusetts/ Eastern)
Kevin Kaylor, (Beverly; Massachusetts/ Eastern)
School: Binghamton
Matt Decirce, (Binghamton; New York/ Southern Tier)
Ryan Demorest, (Birmingham Seaholm; Michigan)
Adam Kadro, (Birmingham Seaholm; Michigan)
John Wright, (Birmingham Seaholm; Michigan)
Tim Frazier, (Bishop Hendricken; Rhode Island/ Narragansett)
School: Bishop Moore
Freddy Harmison, (Bishop Moore; Florida/ Central - Orlando)
Ryan Zipperly, (Bishop Moore; Florida/ Central - Orlando)
School: Bow
Peter Lagos, (Bow; New Hampshire)
School: Boys Latin
Bobby Griebe, (Boys Latin; Maryland/ MIAA)
School: Broadneck
Steve Panos, (Broadneck; Maryland/ Anne Arundel)
Jamie Coffin, (Brunswick School; Connecticut/ Greenwich)
School: Caesar Rodney
Josh Coveleski, (Caesar Rodney; Delaware)
Matthew Green, (Canandaigua Academy; New York/ Finger Lakes)
School: Cape Elizabeth
Mike Difusco, (Cape Elizabeth; Maine)
Matt Ranaghan, (Cape Elizabeth; Maine)
Dean Scontras, (Cape Elizabeth; Maine)
School: Cape Henlopen
Joe Vavala, (Cape Henlopen; Delaware)
Ryan Kelly, (Cape Henry Collegiate; Virginia/ Piedmont)
School: Carthage
Tony Ventiquattro, (Carthage; New York/ Central)
School: Centennial
Jimmy Plank, (Centennial; Maryland/ Howard County)
School: Century
Alex Richards, (Century; Oregon)
Dan Parent, (Champlain Valley Union High; Vermont/ Hinesburg)
School: Chapel Hill
Shawn Handy, (Chapel Hill; North Carolina)
Oliver Bacon, (Charlotte Country Day; North Carolina/ NCISSA)
School: Cheshire
Hank Carisio, (Cheshire; Connecticut)
Brad Heritage, (Cheshire; Connecticut)
Josh Murray, (Cheshire; Connecticut)
School: Cheverus
Eric Lindgren, (Cheverus; Maine/ Portland)
School: Churchill
Adam Goldstein, (Churchill; Maryland/ Montgomery County - Potomac)
Joe Boulukos, (Cold Spring Harbor; New York/ Nassau County)
Greg Peyser, (Cold Spring Harbor; New York/ Nassau County)
Mike Petit, (Collegiate School; Virginia/ Piedmont)
School: Concord
Ryan Dunlavey, (Concord; New Hampshire)
Robert Tremain, (Cranbrook Kingswood Upper Schools; Michigan)
William Wallace, (Cranbrook Kingswood Upper Schools; Michigan)
School: Crystal Springs
Jared Hyatt, (Crystal Springs; California/ Northern)
School: Cushing Academy
Dylan Lintern, (Cushing Academy; Massachusetts/ Northern)
School: Darien
Jack Newton, (Darien; Connecticut/ Public)
Chris Sgritta, (Darien; Connecticut/ Public)
Ben Lovejoy, Defense (Deerfield Academy; Massachusetts/ NE - Western)
Ben Loveyjoy, (Deerfield Academy; Massachusetts/ NE - Western)
Gray Ecklund, (Delbarton School; New Jersey/ North/Morristown)
Brian Hubschman, (Delbarton School; New Jersey/ North/Morristown)
Brian Hubschmann, Attack/Midfield (Delbarton School; New Jersey/ North/Morristown)
Andy Gallagher, (DeMatha Catholic; Maryland/ Washington DC Metro)
Billy Looney, (DeMatha Catholic; Maryland/ Washington DC Metro)
School: Denver East
Jason Anderson, (Denver East; Colorado)
School: DeSmet Jesuit
Pat Dunleavy, (DeSmet Jesuit; Missouri/ St. Louis)
Pat Larmon, (DeSmet Jesuit; Missouri/ St. Louis)
School: Dublin Coffman
Bart Sullivan, (Dublin Coffman; Ohio/ North)
School: Dulaney
Kyle Batton, (Dulaney; Maryland/ Baltimore)
Zac Jungers, (Dulaney; Maryland/ Baltimore)
Michael Obringer, (Dulaney; Maryland/ Baltimore)
School: Durham Academy
Andrew Moon, (Durham Academy; North Carolina/ NCISSA)
School: Duxbury
Ben Fuchs, (Duxbury; Massachusetts/ Eastern)
Mike Pisco, (Duxbury; Massachusetts/ Eastern)
Jon Sisto, (Duxbury; Massachusetts/ Eastern)
Chris Pickney, (East Grand Rapids; Michigan)
Chris Pinckney, Attack (East Grand Rapids; Michigan)
Ryan Lewis, (East Syracuse-Minoa; New York/ Central)
Carlos Navarro, (Episcopal School of Dallas; Texas/ Dallas)
Matt Moncrief, (Episcopal School of Houston; Texas/ Houston)
School: Fairfax
Dan Benson, (Fairfax; Virginia/ Northern)
Colin Macleod, (Fairfield College Prep; Connecticut)
School: Fairport
Chris Renzi, (Fairport; New York/ Monroe County)
School: Fallston
Steve Mull, (Fallston; Maryland/ Harford County)
School: Farmingdale
Matt Danowski, (Farmingdale; New York/ Nassau)
Steven Panarelli, (Farmingdale; New York/ Nassau)
School: Framingham
Colin Hulme, (Framingham; Massachusetts/ Eastern)
Colin Hume, Defense (Framingham; Massachusetts/ Eastern)
School: Garden City
Glenn Nick, (Garden City; New York/ Nassau)
School: Georgetown Prep
Tom Boylan, (Georgetown Prep; Maryland/ Bethesda)
Bret Thompson, (Georgetown Prep; Maryland/ Bethesda)
David Walsh, (Germantown Academy; Pennsylvania/ Eastern)
School: Glastonbury
Ted Murphy, (Glastonbury; Connecticut/ Public)
Jack Reid, (Glastonbury; Connecticut/ Public)
Taylor Brown, (Governor's Academy; Massachusetts/ New England/Independent - formerly Gov. Dummer\'s)
J.J. Morrissey, (Governor's Academy; Massachusetts/ New England/Independent - formerly Gov. Dummer\'s)
School: Gowanda
Lewi Two, Guns (Gowanda; New York/ Buffalo)
Lewi Two Guns, (Gowanda; New York/ Buffalo)
School: Granite Hills
Justin Bokmeyer, (Granite Hills; California/ San Diego)
School: Guilderland
Bryan Adams, (Guilderland; New York/ Albany)
School: Hackley
Tyler Nugent, (Hackley; New York/ New York Metro)
Kevin Plunkett, (Hackley; New York/ New York Metro)
School: Hamburg
Frank Resitarits, (Hamburg; New York/ Buffalo)
School: Hammond
P.C. Johnsen, Midfield (Hammond; Maryland/ Howard County)
P.C. Johnson, (Hammond; Maryland/ Howard County)
School: Hanover
Phil Baruch, (Hanover; New Hampshire)
Peter Cannon, (Haverfood School; Pennsylvania/ Eastern)
Foster Gilbert, (Haverfood School; Pennsylvania/ Eastern)
School: Henninger High
Greg Rommel, (Henninger High; New York/ Central)
School: Heritage
Sandon Olson, (Heritage; Colorado)
Ryan Zordani, (Heritage; Colorado)
School: Highland
Walker Bateman, (Highland; Utah)
School: Hillsborough
Steve Hess, (Hillsborough; New Jersey)
School: Hingham
Connor Fitzgerald, (Hingham; Massachusetts/ Eastern)
Greg Sowyrda, (Hingham; Massachusetts/ Eastern)
Andy Gaylord, (Holderness School; New Hampshire/ New England Northern)
School: Horace Mann
Ben Gliklich, (Horace Mann; New York/ New York Metro)
Kyle Morin, (Hotchkiss School; Connecticut/ New England-Western)
School: Hudson
Josh Wittenberg, (Hudson; Ohio/ North)
School: Hyde School
Wes Matheny, (Hyde School; Maine/ New England-Eastern)
School: Indian Hill
Brady Ward, (Indian Hill; Ohio/ Southern)
School: Ipswich
Dustin Zabelski, (Ipswich; Massachusetts/ Eastern)
School: Irondequoit
Joe Walters, (Irondequoit; New York/ Monroe County)
School: Ithaca
Dennis Smith, (Ithaca; New York/ Southern Tier)
School: John T. Leonard
Dan Green, (John T. Leonard; Florida/ South)
Tomas Fernandez, (Judge Memorial Catholic; Utah)
School: Kent Denver
David Elbot, (Kent Denver; Colorado/ Englewood)
Dave Law, Goalie (Kent Denver; Colorado/ Englewood)
David Law, (Kent Denver; Colorado/ Englewood)
School: Kingston
Alex Muro, (Kingston; New York/ Mid-Hudson/West Point)
Michael Graham, (La Salle College HS; Pennsylvania/ Eastern)
Jeff Mills, (La Salle College HS; Pennsylvania/ Eastern)
School: Laguna Hills
Dan McDonald, (Laguna Hills; California/ Orange County)
School: Lake Braddock
Pat Buchanan, (Lake Braddock; Virginia/ Northern)
School: Lake Howell
Matt Shiles, (Lake Howell; Florida/ Central)
School: Lakeridge
Matt Connors, (Lakeridge; Oregon/ Lake Oswego)
Brannon Halvorsen, (Lakeridge; Oregon/ Lake Oswego)
School: Lakeside School
Jonathan Bodansky, (Lakeside School; Washington/ Seattle)
School: Landon School
Tony Vita, (Landon School; Maryland/ Bethesda)
Matt Ward, (Landon School; Maryland/ Bethesda)
John Flood, (Lawrenceville School; New Jersey/ North)
School: Leonardtown
Chad Day, (Leonardtown; Maryland/ Southern AC)
School: Libertyville
Steven Brooks, (Libertyville; Illinois)
School: Lincoln Sudbury
Mike Desantis, (Lincoln Sudbury; Massachusetts/ Eastern)
Steven Pomper, Defense (Lincoln Sudbury; Massachusetts/ Eastern)
School: Longmeadow
Elis Reavey, (Longmeadow; Massachusetts/ Western)
Ellis Reavey, Midfield (Longmeadow; Massachusetts/ Western)
School: Loomis Chaffee
Andrew Wilcox, (Loomis Chaffee; Connecticut/ New England Western/Windsor)
School: Lovett School
Dominque Genest, (Lovett School; Georgia/ Atlanta)
Spencer Morris, (Lovett School; Georgia/ Atlanta)
School: Loyola Academy
Tom Proesel, (Loyola Academy; Illinois)
Matt Pinto, (Loyola Blakefield; Maryland/ Baltimore)
School: Lynbrook
K.J. Sauer, (Lynbrook; New York/ Nassau)
School: Mahopac
Steve Byrnes, (Mahopac; New York/ Hudson Valley)
Kevin Rutledge, (Mahopac; New York/ Hudson Valley)
School: Malvern Prep
Daniel Driscoll, (Malvern Prep; Pennsylvania/ Eastern)
Adam Dzedzy, (Malvern Prep; Pennsylvania/ Eastern)
Ryan Rhode, (Malvern Prep; Pennsylvania/ Eastern)
Ryan Rohde, Midfield (Malvern Prep; Pennsylvania/ Eastern)
School: Massapequa
Matt Zash, (Massapequa; New York/ Nassau)
School: McDonogh
Joe Benson, (McDonogh; Maryland/ MIAA)
Trevor Knight, (Memphis University School; Tennessee/ Memphis)
School: Middlebury
Sam Sheehan, (Middlebury; Vermont)
Rob Cotter, (Middlesex School; Massachusetts/ New England Independent)
School: Monte Vista
Alex Rochon, (Monte Vista; California/ San Diego)
School: Moorestown
Joe Canuso, Goalie (Moorestown; New Jersey/ North)
Joe Cunuso, (Moorestown; New Jersey/ North)
Derek Mills, (Moorestown; New Jersey/ North)
School: Moses Brown
Connor Hartley, (Moses Brown; Rhode Island/ New England Eastern)
School: Mountain Lakes
Mike Desantis, (Mountain Lakes; New Jersey/ North)
Brendan O'Donnell, (Mountain Lakes; New Jersey/ North)
Tom Wallin, (Mountain Lakes; New Jersey/ North)
School: Mt. Anthony
Jay Wells, (Mt. Anthony; Vermont/ Bennington)
School: Mt. Lebanon
Brian Young, (Mt. Lebanon; Pennsylvania/ Western/Pittsburgh)
School: Mt. Mansfield
Will Timbers, (Mt. Mansfield; Vermont)
School: New Trier
Mike O'Malley, (New Trier; Illinois/ Wilmette)
School: Newton North
Marcus Ruopp, (Newton North; Massachusetts)
Jacob Samuelson, (Newton North; Massachusetts)
School: Niskayuna
Dan Nolan, (Niskayuna; New York/ Albany)
School: Norfolk Academy
Grant Derkac, (Norfolk Academy; Virginia/ Piedmont)
School: North Allegheny
Brandon Beeken, (North Allegheny; Pennsylvania/ Western)
School: North Carroll
Jamie Masimore, (North Carroll; Maryland/ Baltimore)
School: North Stafford
Richard Burchnall, (North Stafford; Virginia/ Northwest AAA)
School: Northport
Bret Caresky, (Northport; New York/ Suffolk)
Bret Caretsky, Attack (Northport; New York/ Suffolk)
Kyle Dowd, (Northport; New York/ Suffolk)
Drew Thompson, (Northport; New York/ Suffolk)
School: Nottingham
Mike Abbott, (Nottingham; New York/ Central)
School: Orchard Park
Nick O'Hara, (Orchard Park; New York/ Buffalo)
Matt Tundo, (Orchard Park; New York/ Buffalo)
School: Oviedo
Nik Holmes, (Oviedo; Florida/ Central)
School: Pace Academy
Jason Hooper, (Pace Academy; Georgia/ Atlanta)
School: Palmetto
Jeremy Waks, (Palmetto; Florida/ South)
Mike Vanaman, (Penn Yan Academy; New York/ Finger Lakes)
School: Peters Township
Tim Maser, (Peters Township; Pennsylvania/ Western)
Alan Eberstein, (Phillips Exeter Academy; New Hampshire/ New England Eastern)
School: Pikesville
Jesse Schwartzman, (Pikesville; Maryland/ Baltimore)
David Schecter, (Pine Crest School; Florida/ South)
Brian Boyle, (Pinkerton Academy; New Hampshire/ Derry)
William Klotz, (Pinkerton Academy; New Hampshire/ Derry)
School: Pomfret School
William Walker, (Pomfret School; Connecticut/ New England Eastern)
Will Walker, Attack/Midfield (Pomfret School; Connecticut/ New England Eastern)
School: Pope
Brett Schmerge, (Pope; Georgia/ Atlanta)
School: Poway
Justin Heir, (Poway; California/ San Diego)
Justin Hier, Attack (Poway; California/ San Diego)
School: Princeton
Whitney Hayes, (Princeton; New Jersey)
Travis Bitter, Defense (Queen Anne's County; Maryland/ Eastern Shore/Centreville)
School: Radnor
Xander Ritz, (Radnor; Pennsylvania/ Eastern)
School: RAVE
Colin Achenbach, (RAVE; Minnesota)
School: Ridgewood
Alex Buckley, (Ridgewood; New Jersey)
Mike Culver, (Ridgewood; New Jersey)
School: Ridley
Bill McGlone, (Ridley; Pennsylvania/ Eastern)
Paul Middleton, Attack (Ridley; Pennsylvania/ Eastern)
Paul Middletown, (Ridley; Pennsylvania/ Eastern)
Brett Moyer, (Ridley; Pennsylvania/ Eastern)
Matt Ryan, (Ridley; Pennsylvania/ Eastern)
School: Riverside
Chris Feifs, (Riverside; North Carolina/ Durham)
Kevin Raspet, (Riverside; North Carolina/ Durham)
School: Robinson
Adam Fassnacht, (Robinson; Virginia/ Northern/Fairfax)
Tim Reidy, (Rockhurst Jesuit; Missouri/ Kansas City)
School: Sachem
Ryan Schoenig, (Sachem; New York/ Suffolk)
Ryan Miller, (Salisbury School; Connecticut/ New England Western)
School: Salmon River
Jon Conners, (Salmon River; New York/ St. Lawrence)
School: Schenectady
Pat Meade, (Schenectady; New York/ Albany)
Robert Mulshine, (Sewickley Academy; Pennsylvania/ Western)
School: Shaker
Kevin Hines, (Shaker; New York/ Albany/Latham)
Chris Understein, (Shoreham-Wading River; New York/ Suffolk)
Chris Unterstein, Attack/Midfield (Shoreham-Wading River; New York/ Suffolk)
School: Skaneateles
Eric Pittard, (Skaneateles; New York/ Central)
School: Somers
Jordan Rabidou, (Somers; New York/ Hudson Valley)
Rob Smith, (Somers; New York/ Hudson Valley)
School: South Hadley
Adam Howard, (South Hadley; Massachusetts/ Western)
Jon Murphy, (Southeast Guilford High; North Carolina/ Greensboro)
School: Southern
Patrick Hantske, (Southern; Maryland/ Anne Arundel)
School: St. Anthony's
Bob Gross, (St. Anthony's; New York/ Nassau/Suffolk Catholic)
Pete Grecco, Attack (St. Francis Prep; New York/ Buffalo)
Pete Greco, (St. Francis Prep; New York/ Buffalo)
Michael Abou Jaoude, (St. Ignatius College Prep; California/ San Francisco)
School: St. John's
Pat Gaffney, (St. John's; Massachusetts/ Central/Shrewsbury)
School: St. John's Prep
Mike Hines, (St. John's Prep; Massachusetts/ Eastern)
Ryan Walsh, (St. Louis Country Day; Missouri/ St. Louis)
School: St. Mark's
Paul Rodriguez, (St. Mark's; Delaware)
School: St. Mary's High
Scott Falatach, (St. Mary's High; Maryland/ MIAA)
Sam Fleegle, Defense (Sts. Peter & Paul; Maryland/ Easton)
School: Sudbury
Steven Pomper Lincoln, (Sudbury; Massachusetts/ Eastern)
School: Suffern
Kieran Murphy, (Suffern; New York/ Hudson Valley)
Jake Deane, (Suffield Academy; Connecticut/ New England Western)
School: Summit
Keith Schroeder, (Summit; New Jersey/ North)
Matt Starker, (Summit; New Jersey/ North)
School: Syosset
Greg Cohen, (Syosset; New York/ Nassau)
Danny Loftus, (Syosset; New York/ Nassau)
School: Tabor Academy
Evan Boyle, (Tabor Academy; Massachusetts/ New England Eastern)
School: Tatnall
Cameran Howard, (Tatnall; Delaware/ Wilmington)
School: Thacher School
James Everett, (Thacher School; California/ Ojai)
Nate Whitaker, (Thomas Jefferson; Virginia/ Northern)
School: Torrey Pines
Gavin Phillips, (Torrey Pines; California/ San Diego)
School: Tottenville
Robert Christy, (Tottenville; New York/ New York Metro)
School: University High
Colin Mistele, (University High; California/ San Francisco)
Zac Cypress, (University School Nashville; Tennessee)
School: Upper Arlington
Adam Goodwin, (Upper Arlington; Ohio)
Brian Yontz, (Upper Arlington; Ohio)
School: Urbana
Joe Conner, (Urbana; Maryland/ Frederick County)
School: W.T. Woodson
Reed Smollar, (W.T. Woodson; Virginia/ Northern)
School: Walter Johnson
Paul Andrews, (Walter Johnson; Maryland/ Montgomery)
School: Wantagh
Pat Walsh, (Wantagh; New York/ Nassau)
School: Watkins Mill
Mike Rabil, (Watkins Mill; Maryland/ Montgomery)
School: West Genesee
Matt Cassalia, (West Genesee; New York/ Central)
School: West Islip
Chip Schmidt, (West Islip; New York/ Suffolk)
School: West Linn
Chris Nelson, (West Linn; Oregon)
School: Wilton
Carter Perry, (Wilton; Connecticut/ Public)
Scott Smith, (Wilton; Connecticut/ Public)
School: Winchester
John Cvinar, (Winchester; Massachusetts/ Eastern)
Alex Lapointe, (Winchester; Massachusetts/ Eastern)
Will Collier, (Woodberry Forest; Virginia/ Piedmont)
School: Wooster
Andrew Bender, (Wooster; Ohio/ North)
School: Worcester Prep
Matt Henderman, Defense (Worcester Prep; Maryland/ Eastern Shore)
School: Yarmouth
Tim Kjelgaard, (Yarmouth; Maine)
School: Yorktown High
Andrew McElduff, (Yorktown High; New York/ Hudson Valley/Yorktown Heights)
Stephen McElduff, (Yorktown High; New York/ Hudson Valley/Yorktown Heights)