All American Lacrose
Group By: Season | School | State
Show: Season   State   School  

High School Lacrosse All-Americans

School: All Schools   State: <not available>   Season: 2001
School: A. L. Johnson
Matt Poskay, (A. L. Johnson; New Jersey)
School: Acalanes
Tyson Poor, (Acalanes; California/ San Francisco)
School: Albany Academy
Seth DiNola, (Albany Academy; New York/ Albany)
School: Albemarle
Casey Bannister, (Albemarle; Virginia/ Northwest)
Travis Williams, (Albemarle; Virginia/ Northwest)
School: Alta
Clark Collings, (Alta; Utah)
School: Arapahoe
Lance Vitt, (Arapahoe; Colorado)
School: Avon Old Farms
Bailey Witt, (Avon Old Farms; Connecticut)
Peter Bonoff, Defense (Bainbridge Island; Washington)
School: Baldwinsville
Zack Wallace, (Baldwinsville; New York)
School: Barrington
Whit Conway, (Barrington; Illinois)
School: Bay Shore
Matt Malakoff, (Bay Shore; New York)
School: Belmont Hill
Scott Aldrich, (Belmont Hill; Massachusetts)
Scott Aldrich Jr., Defense (Belmont Hill; Massachusetts)
School: Bethpage
Matt Rewkowski, (Bethpage; New York)
School: Beverly
Kevin Kaylor, (Beverly; Massachusetts/ Eastern)
Ryan Danehy, (Billerca Memorial; Massachusetts)
Pat Roach, (Billerca Memorial; Massachusetts)
School: Bishop Moore
Ryan Zipperly, (Bishop Moore; Florida/ Central - Orlando)
Chazz Woodson, (Blue Ridge School; Virginia/ Piedmont)
School: Boys Latin
Mitch Hendler, (Boys Latin; Maryland/ MIAA)
School: Brien McMahon
Chris Couch, (Brien McMahon; Connecticut/ Norwalk/Public)
Darren Sasaki-Scanlon, Midfield (Brien McMahon; Connecticut/ Norwalk/Public)
Darren Saski, (Brien McMahon; Connecticut/ Norwalk/Public)
School: Broadneck
Chad Summerville, (Broadneck; Maryland/ Anne Arundel)
School: Brother Rice
Matt Baker, (Brother Rice; Michigan/ Bloomfield Hills)
Bill Binge, (Brother Rice; Michigan/ Bloomfield Hills)
Mark Mueller, (Brother Rice; Michigan/ Bloomfield Hills)
Matt Reinhart, (Brother Rice; Michigan/ Bloomfield Hills)
School: Bullis School
Mark Davis, Attack (Bullis School; Maryland/ Potomac)
Brad Bonovich, (C. Milton Wright; Maryland/ Harford County)
School: Cape Elizabeth
Mike Difusco, (Cape Elizabeth; Maine)
Dean Scontras, (Cape Elizabeth; Maine)
Constantine Scontres, Midfield (Cape Elizabeth; Maine)
School: Cape Henlopen
Joe Cahill, (Cape Henlopen; Delaware)
Stephen Welsh, Attack (Cape Henlopen; Delaware)
Steve Welsh, (Cape Henlopen; Delaware)
Dan Hechtkopf, (Cape Henry Collegiate; Virginia/ Piedmont)
School: Carthage
Jared Little, (Carthage; New York/ Central)
School: Centreville HS
Keane Kellum, (Centreville HS; Virginia/ Northern)
Colin Thompson, (Champlain Valley Union High; Vermont/ Hinesburg)
School: Chapel Hill
Michael Darden, (Chapel Hill; North Carolina)
Zach Shaw, Attack (Charlotte Country Day; North Carolina/ NCISSA)
School: Cheshire
Brad Heritage, (Cheshire; Connecticut)
School: Chopticon HS
Jamie Byroads, (Chopticon HS; Maryland/ Southern AC)
Jarrett Park, (Christian Brothers Academy; New York/ Albany)
Jarett Park, Midfield (Christian Brothers Academy; New York/ Albany)
Greg Peyser, (Cold Spring Harbor; New York/ Nassau County)
School: Comsewogue
Joe Bivona, (Comsewogue; New York/ Suffolk County)
School: Concord
Jared Corcoran, (Concord; New Hampshire)
School: Corning West
Chris Scanlon, (Corning West; New York/ Southern Tier)
School: Damascus
Brett Abbamonte, Attack (Damascus; Maryland/ Montgomery County)
Brett Ammamonte, (Damascus; Maryland/ Montgomery County)
School: Darien
Matt Madalon, (Darien; Connecticut/ Public)
Jeff Russell, (Darien; Connecticut/ Public)
Joe Sabasteanski, (Darien; Connecticut/ Public)
Joe Sebasteanski, Defense (Darien; Connecticut/ Public)
Mike McBride, (Delbarton School; New Jersey/ North/Morristown)
Jeff Tuthill, (Delbarton School; New Jersey/ North/Morristown)
Steve Looney, Midfield (DeMatha Catholic; Maryland/ Washington DC Metro)
School: DeSmet Jesuit
Pat Dunleavey, (DeSmet Jesuit; Missouri/ St. Louis)
Patrick Dunleavy, Defense (DeSmet Jesuit; Missouri/ St. Louis)
Chris Jarris, (DeSmet Jesuit; Missouri/ St. Louis)
Chris Jarvis, Midfield (DeSmet Jesuit; Missouri/ St. Louis)
Nathan Kenney, (Detroit Country Day; Michigan)
School: Dublin Scioto
Mike Sires, (Dublin Scioto; Ohio/ North)
School: Dulaney
Phil Reed, (Dulaney; Maryland/ Baltimore)
John Spively, (Dulaney; Maryland/ Baltimore)
John Spivey, Midfield (Dulaney; Maryland/ Baltimore)
Bryant Will, (Dulaney; Maryland/ Baltimore)
School: Durham Academy
Joe Kennedy, (Durham Academy; North Carolina/ NCISSA)
School: Duxbury
Mike Pisco, (Duxbury; Massachusetts/ Eastern)
Jonathon Sisto, Attack (Duxbury; Massachusetts/ Eastern)
Jon Sisto, (Duxbury; Massachusetts/ Eastern)
School: East
Kip Malo, (East; Colorado)
Matthew Russell, Goalie (Fairfield College Prep; Connecticut)
Matt Russell, (Fairfield College Prep; Connecticut)
School: Farmingdale
Matt Danowski, (Farmingdale; New York/ Nassau)
School: Fordham Prep
Stephen Devoe, (Fordham Prep; New York/ New York Metro)
School: Framingham
PJ Rovinelli, (Framingham; Massachusetts/ Eastern)
P.J. Rovinelli, Goalie (Framingham; Massachusetts/ Eastern)
Brett Grandmont, (Franklin Regional; Pennsylvania/ Western/Murraysville)
School: Friends
Kyle Harrison, (Friends; Maryland/ MIAA)
School: Garden City
Tom Garvey, (Garden City; New York/ Nassau)
Peter LeSueur, (Garden City; New York/ Nassau)
Mike Wenzel, (Garden City; New York/ Nassau)
School: Georgetown Prep
Pat Keeley, Defense (Georgetown Prep; Maryland/ Bethesda)
Steven Holmes, (Germantown Academy; Pennsylvania/ Eastern)
Greg Voigt, (Germantown Academy; Pennsylvania/ Eastern)
School: Hackley
Casey Hilpert, (Hackley; New York/ New York Metro)
School: Hamburg
Nate Hill, (Hamburg; New York/ Buffalo)
Chris Pieczonka, (Hamburg; New York/ Buffalo)
School: Hanover
Ryan Small, (Hanover; New Hampshire)
Kyle Barrie, (Haverfood School; Pennsylvania/ Eastern)
T.C. Behm, (Haverfood School; Pennsylvania/ Eastern)
Foster Gilbert, (Haverfood School; Pennsylvania/ Eastern)
School: Hingham
Greg Sowyrda, (Hingham; Massachusetts/ Eastern)
Charlie Gaylord, (Holderness School; New Hampshire/ New England Northern)
School: Homer Central
Jake Plunket, (Homer Central; New York/ Central)
School: Hopkins School
Toby Fischer, Defense (Hopkins School; Connecticut/ Fairchester AA)
Toby Fisher, (Hopkins School; Connecticut/ Fairchester AA)
Sean Battoni, (Hunterdon Central; New Jersey/ North)
School: Hyde School
Ross Sanner, (Hyde School; Maine/ New England-Eastern)
School: Ithaca
Casey Stevenson, (Ithaca; New York/ Southern Tier)
School: Jefferson HS
Nate Whitaker, (Jefferson HS; Virginia/ Northern)
Rick Kladis, (Judge Memorial Catholic; Utah)
School: Kent Denver
Ben Brenneman, (Kent Denver; Colorado/ Englewood)
Dave Law, (Kent Denver; Colorado/ Englewood)
Ryan Frisch, (Kimball Union Academy; New Hampshire/ New England Northern)
School: La Costa Canyon
Tim Casey, (La Costa Canyon; California/ San Diego County)
Adam Cummins, (La Salle College HS; Pennsylvania/ Eastern)
Brett Bucktooth, (Lafayette Central; New York/ Central)
School: Lake Braddock
Pat Buchanan, (Lake Braddock; Virginia/ Northern)
School: Lakeside School
Ian Redman, Attack (Lakeside School; Washington/ Seattle)
School: Libertyville
Greer Hanlon, (Libertyville; Illinois)
School: Lincoln Sudbury
Geoff McNally, (Lincoln Sudbury; Massachusetts/ Eastern)
Geoffrey McNally, Attack (Lincoln Sudbury; Massachusetts/ Eastern)
Dan Myermow, (Lincoln Sudbury; Massachusetts/ Eastern)
Dan Myerow, Midfield (Lincoln Sudbury; Massachusetts/ Eastern)
School: Liverpool
Brandon Spillet, (Liverpool; New York/ Central)
Brandon Spillett, Attack (Liverpool; New York/ Central)
School: Longmeadow
John Holliste, (Longmeadow; Massachusetts/ Western)
John Hollister, Midfield (Longmeadow; Massachusetts/ Western)
School: Loomis Chaffee
Scott Davidson, (Loomis Chaffee; Connecticut/ New England Western/Windsor)
School: Lovett School
Spencer Morris, (Lovett School; Georgia/ Atlanta)
Dakin Spain, (Lovett School; Georgia/ Atlanta)
School: Lower Merion
Erik Blindenbacher, (Lower Merion; Pennsylvania/ Eastern)
John Christmas, (Lower Merion; Pennsylvania/ Eastern)
School: Loyola Academy
Peter Frantz, (Loyola Academy; Illinois)
Andrew White, (Loyola Blakefield; Maryland/ Baltimore)
School: Lynbrook
Bryan Cinque, (Lynbrook; New York/ Nassau)
School: Mahopac
Kyle Georgalas, (Mahopac; New York/ Hudson Valley)
Bill Schell, (Mahopac; New York/ Hudson Valley)
School: Malden Catholic
Brian Endicott, (Malden Catholic; Massachusetts/ Eastern)
School: Marshfield
Sean Morris, (Marshfield; Massachusetts/ Eastern)
School: Massapequa
Kevin Langtry, (Massapequa; New York/ Nassau)
School: McDonogh
Jed Prossner, (McDonogh; Maryland/ MIAA)
School: McQuaid Jesuit
Mike Felber, Defense (McQuaid Jesuit; New York/ Monroe County)
Mike Fieber, (McQuaid Jesuit; New York/ Monroe County)
School: Mercer Island
Geoff Thilo, Midfield (Mercer Island; Washington)
School: Middlebury
Cole Burnham, (Middlebury; Vermont)
Tully Mackey, (Middlebury; Vermont)
School: Midwood
Andrew Eisen, (Midwood; New York/ New York Metro)
Leighton Liles, (Montgomery Bell Academy; Tennessee/ Nashville)
Matthew McIntosh, (Montgomery Bell Academy; Tennessee/ Nashville)
School: Moorestown
Andrew Hipple, (Moorestown; New Jersey/ North)
Andy Hipple, Attack (Moorestown; New Jersey/ North)
School: Moses Brown
Mike Jacober, (Moses Brown; Rhode Island/ New England Eastern)
School: Mountain Lakes
Sean Dimin, (Mountain Lakes; New Jersey/ North)
Tom Wallin, (Mountain Lakes; New Jersey/ North)
School: Mt. Hebron
Michael Selawski, Attack (Mt. Hebron; Maryland/ Howard County)
Mike Selawski, (Mt. Hebron; Maryland/ Howard County)
Dan Valente, (Mt. Hebron; Maryland/ Howard County)
School: Needham
Burt Fahy, (Needham; Massachusetts/ Eastern)
School: New Canaan
Blake Evans, (New Canaan; Connecticut/ Public)
Dan Gross, (New Canaan; Connecticut/ Public)
School: Niskayuna
Derick Howells, Attack (Niskayuna; New York/ Albany)
Derek Howells, (Niskayuna; New York/ Albany)
School: North Allegheny
Connor Mackenzie, (North Allegheny; Pennsylvania/ Western)
Connor McKenzie, Attack (North Allegheny; Pennsylvania/ Western)
School: North Andover
Ryan Connolly, Attack (North Andover; Massachusetts/ Eastern)
Ryan Connonlly, (North Andover; Massachusetts/ Eastern)
Parker Adams, (North Yarmouth Academy; Maine)
Phil Amidon, (North Yarmouth Academy; Maine)
School: Northampton
Tim Robbins, (Northampton; Massachusetts/ Western)
School: Northeast HS
Jason Blotzer, (Northeast HS; Illinois)
School: Northport
Kevin Cepelak, (Northport; New York/ Suffolk)
School: Orchard Park
Gene Tundo, (Orchard Park; New York/ Buffalo)
Ben Sadler, (Oregon Episcopal; Oregon/ Beaverton)
Chris Cara, (Patchogue Medford; New York/ Suffolk)
School: Peddie School
Rich D'Andrea, (Peddie School; New Jersey)
School: Penfield
Chris Stock, (Penfield; New York/ Monroe County)
School: Penn Charter
Alexander Reich, (Penn Charter; Pennsylvania/ Eastern)
Brice Queener, (Penn Yan Academy; New York/ Finger Lakes)
School: Penncrest
Marc Mackrides, (Penncrest; Pennsylvania/ Eastern/Media)
Jesse Tarr, (Penncrest; Pennsylvania/ Eastern/Media)
Greg Donahue, (Phillips Exeter Academy; New Hampshire/ New England Eastern)
Joaquin Walker, (Phillips Exeter Academy; New Hampshire/ New England Eastern)
School: Pikesville
John Misler, (Pikesville; Maryland/ Baltimore)
David Misler, Defense (Pikesville; Maryland/ Baltimore)
David Schecter, (Pine Crest School; Florida/ South)
Bill Klotz, Attack (Pinkerton Academy; New Hampshire/ Derry)
Bill Koltz, (Pinkerton Academy; New Hampshire/ Derry)
Greg McCarthy, (Pinkerton Academy; New Hampshire/ Derry)
School: Pope
Brent Holloway, (Pope; Georgia/ Atlanta)
School: Princeton
Whitney Hayes, (Princeton; New Jersey)
Noel Watkins, (Providence Day School; North Carolina/ NCISSA/Private)
School: Queensbury
Matt Ellement, Midfield (Queensbury; New York/ Albany)
Matthew Ellement, (Queensbury; New York/ Albany)
School: Ramapo
Ryan Watson, (Ramapo; New Jersey/ North)
School: Regis Jesuit
Hunter MacLeod, (Regis Jesuit; Colorado/ Denver)
Hunter Macleud, (Regis Jesuit; Colorado/ Denver)
School: Ridgewood
Joe Kuczma, (Ridgewood; New Jersey)
Craig Lutwyler, (Ridgewood; New Jersey)
Andrew Reenstra, Midfield (Ridgewood; New Jersey)
School: Ridley
Bill McGlone, (Ridley; Pennsylvania/ Eastern)
Brett Moyer, (Ridley; Pennsylvania/ Eastern)
School: Riverside
Chris Feifs, (Riverside; North Carolina/ Durham)
School: Robinson
Tommy Augustyn, Midfield (Robinson; Virginia/ Northern/Fairfax)
Tom Augustyn, (Robinson; Virginia/ Northern/Fairfax)
School: Sachem
Luke D'Aquino, Attack (Sachem; New York/ Suffolk)
Luke Daquino, (Sachem; New York/ Suffolk)
Brodie Merrill, (Salisbury School; Connecticut/ New England Western)
School: Salmon River
Jon Kane, (Salmon River; New York/ St. Lawrence)
School: Seepinac
Tyler Nugent, (Seepinac; New York/ New York Metro)
School: Seneca Valley
Miguel Snyder, (Seneca Valley; Maryland/ Montgomery)
School: Serra
Danny Metoyer, (Serra; California/ San Diego)
Robert Allen Macleod Brysom, (Sewickley Academy; Pennsylvania/ Western)
Mac Bryson, Midfield (Sewickley Academy; Pennsylvania/ Western)
Jamoo Henry, (Sewickley Academy; Pennsylvania/ Western)
Jim Henry, Attack/Midfield (Sewickley Academy; Pennsylvania/ Western)
School: Shaker
Athan Biss, (Shaker; New York/ Albany/Latham)
School: Sherwood
Charlie Towson, (Sherwood; Maryland/ Montgomery County)
School: Southridge
Kevin Bass, (Southridge; Oregon)
School: St. Alban's
Will Rawson, Defense (St. Alban's; District of Columbia)
School: St. Andrew's
Jared Siemens, (St. Andrew's; Florida/ South/Boca Raton)
Alexander McColough, Attack (St. Andrew's Episcopal; Potomac/ MD)
Vince Smith, (St. Anne's-Belfield School; Virginia/ Piedmont/Charlottesville)
School: St. Anthony's
Joe Yevoli, (St. Anthony's; New York/ Nassau/Suffolk Catholic)
Pete Grecco, Attack (St. Francis Prep; New York/ Buffalo)
Pete Greco, (St. Francis Prep; New York/ Buffalo)
Campbell Eifler, (St. John's School; Texas)
Bryan Lyss, (St. Louis Country Day; Missouri/ St. Louis)
School: St. Mark's
Hunter Kass, (St. Mark's; New England/ New England - Western - ISL)
School: St. Mary's Hall
Reeves Craig, (St. Mary's Hall; Texas)
Patrick Christensen, Attack (St. Mary's Ryken; Maryland/ Lexington Park)
School: St. Xavier
Niall Wright, Attack (St. Xavier; Ohio/ Southern/Cincinnati)
School: Summit
Matt Starker, (Summit; New Jersey/ North)
School: T.C.
Trystan Colin, (T.C.)
School: Tabor Academy
Sam Fleischner, Attack (Tabor Academy; Massachusetts/ New England Eastern)
Sam Fleisdner, (Tabor Academy; Massachusetts/ New England Eastern)
School: Taft School
Christian Jensen, (Taft School; Connecticut/ New England Western)
Kevin Nee, (Taft School; Connecticut/ New England Western)
School: Tatnall
Robinson Howard, (Tatnall; Delaware/ Wilmington)
Rob Howard, Midfield (Tatnall; Delaware/ Wilmington)
Justin Manson, (Tatnall; Delaware/ Wilmington)
Justin Mason, Attack (Tatnall; Delaware/ Wilmington)
School: Thacher School
Tyler Manson, Attack (Thacher School; California/ Ojai)
Dan St Ours, (Thornton Academy; Maine)
Dan St.Ours, Attack (Thornton Academy; Maine)
School: Torrey Pines
Alex Scott, (Torrey Pines; California/ San Diego)
School: University High
Brian Wendell, (University High; California/ San Francisco)
School: Upper Arlington
Kyle Olsen, Midfield (Upper Arlington; Ohio)
Kyle Olson, (Upper Arlington; Ohio)
Brian Sanders, Goalie (Upper Arlington; Ohio)
Bryan Sanders, (Upper Arlington; Ohio)
Gavin Webb, (Upper Arlington; Ohio)
School: W.T. Woodson
Billy McCulloch, (W.T. Woodson; Virginia/ Northern)
School: Walt Whitman
Andrew Corno, (Walt Whitman; Maryland/ Montgomery)
School: Waltham
Ryan Hogan, (Waltham; Massachusetts/ Eastern)
School: Wantagh
Pat Walsh, (Wantagh; New York/ Nassau)
School: Ward Melville
Ryan Kelaher, (Ward Melville; New York/ Suffolk)
Matt Monfett, (Ward Melville; New York/ Suffolk)
School: West Genesee
Pat Reiley, (West Genesee; New York/ Central)
Pat Reilly, Defense (West Genesee; New York/ Central)
School: West Linn
J. Alex, Meinhard, (West Linn; Oregon)
Matt Wilson, (Western Reserve Academy; Ohio/ North)
School: Westminster
Jason Holman, (Westminster; Maryland/ Carroll County)
Mike Ruckdashel, Goalie (Williamsville North; New York/ Buffalo)
Mike Ruckdasnel, (Williamsville North; New York/ Buffalo)
School: Winchester
Tim Armstrong, (Winchester; Massachusetts/ Eastern)
Spencer Fivelson, (Windward Academy; California/ Orange County)
School: Winter Park
Alan Lynch, (Winter Park; Florida/ Central)
Bryan Russell, (Winter Park; Florida/ Central)
Charles Smith, (Woodberry Forest; Virginia/ Piedmont)
School: Woodstock
Luke Young, (Woodstock; Vermont)
School: Yorktown High
Brian Crockett, (Yorktown High; New York/ Hudson Valley/Yorktown Heights)
Mike McCall, (Yorktown High; New York/ Hudson Valley/Yorktown Heights)
Stephen McElduff, (Yorktown High; New York/ Hudson Valley/Yorktown Heights)
Chris Watson, (Yorktown High; New York/ Hudson Valley/Yorktown Heights)
School: Zion Lutheran
Mike Borkowski, (Zion Lutheran; Florida/ South)