All American Lacrose
Group By: Season | School | State
Show: Season   State   School  

High School Lacrosse All-Americans

School: All Schools   State: <not available>   Season: 1996
School: Auburn
Judd Lattimore, (Auburn; New York)
School: Bellevue
Joseph Kudla, (Bellevue; Washington)
School: Bethpage
A. J. Haugen, (Bethpage; New York)
David Kelly, (Bethpage; New York)
Brandon Testa, (Bethpage Elbridge; New York)
School: Brewster
Enrique Hritz, (Brewster; New York/ Hudson Valley)
School: Brother Rice
Jeremy Metz, (Brother Rice; Michigan/ Bloomfield Hills)
School: Carthage
Ryan Powell, (Carthage; New York/ Central)
Ian Merritt, (Champlain Valley Union High; Vermont/ Hinesburg)
Brian Wilkins, (Charlotte Country Day; North Carolina/ NCISSA)
Mike Regan, (Christian Brothers Academy; New York/ Albany)
Jason Hard, (Cicero-North Syracuse; New York/ Central/Syracuse)
Jay Jalbert, (Cold Spring Harbor; New York/ Nassau County)
Devin Darcangelo, (Corning Painted Post East; New York/ Southern Tier)
School: Corning West
Kevin Scanlon, (Corning West; New York/ Southern Tier)
Peter Ragosa, (Deerfield Academy; Massachusetts/ NE - Western)
Scott Fulton, (DeMatha Catholic; Maryland/ Washington DC Metro)
School: DeSmet Jesuit
Chris Goudy, (DeSmet Jesuit; Missouri/ St. Louis)
Mike Smiley, (Detroit Catholic Central; Michigan)
School: Durham Academy
Hunter Henry, (Durham Academy; North Carolina/ NCISSA)
Matt Bailer, (Episcopal Academy; Pennsylvania/ Eastern)
Dave Cash, (Episcopal Academy; Pennsylvania/ Eastern)
Burke Gallagher, (Episcopal Academy; Pennsylvania/ Eastern)
Pat Senkyr, (Franklin Regional; Pennsylvania/ Western/Murraysville)
School: Garden City
Jeff Psaki, (Garden City; New York/ Nassau)
School: Georgetown Prep
Christian Cronin, (Georgetown Prep; Maryland/ Bethesda)
Aaron Sells, (Governor's Academy; Massachusetts/ New England/Independent - formerly Gov. Dummer\'s)
School: Grand Island
Brian Jabalon, (Grand Island; New York/ Buffalo)
School: Hackley
Pat Plunkett, (Hackley; New York/ New York Metro)
Mike Taylor, (Hackley; New York/ New York Metro)
School: Hanover
David Mascarella, (Hanover; New Hampshire)
Chris Packard, (Harborfields High; New York)
Mike Viola, (Haverfood School; Pennsylvania/ Eastern)
Geoff Watson, (Haverfood School; Pennsylvania/ Eastern)
School: Hingham
Richie Santoro, (Hingham; Massachusetts/ Eastern)
Brian Brantley, (Houston Episcopal; Texas)
Rory McPeek, (Hunterdon Central; New Jersey/ North)
School: John Jay HS
Ryan Kamerdin, (John Jay HS; New York/ Hudson Valley/Cross River)
School: Jordan-Elbridge
Jared Frood, (Jordan-Elbridge; New York/ Central)
Steve Lieberman, (Kimball Union Academy; New Hampshire/ New England Northern)
Evan Thompson, (Kimball Union Academy; New Hampshire/ New England Northern)
School: LaFayette
Marshall Abrams, (LaFayette; New York)
School: Lafayette
Peter Lamb, (Lafayette; Missouri)
School: Lake Braddock
Jan Northrup, (Lake Braddock; Virginia/ Northern)
School: Landon School
Ryan Curtis, (Landon School; Maryland/ Bethesda)
School: Langley
Phil Emery, (Langley; Virginia/ Northern)
Steve Card, (Lawrenceville School; New Jersey/ North)
School: Lincoln Sudbury
David Wright, (Lincoln Sudbury; Massachusetts/ Eastern)
Bryan Kuck, (Long Island Lutheran; New York/ New York Metro)
School: Lower Merion
Adam Solow, (Lower Merion; Pennsylvania/ Eastern)
School: Mahopac
Billy Armstrong, (Mahopac; New York/ Hudson Valley)
School: Manhasset
Roger Buttles, (Manhasset; New York/ Nassau)
Greg Papa, (Manhasset; New York/ Nassau)
School: Marple Newtown
Randy Kleinman, (Marple Newtown; Pennsylvania)
School: McCallie School
Brian Levy, (McCallie School; Tennessee/ Chattanooga)
Tyler Coleman, (Montgomery Bell Academy; Tennessee/ Nashville)
School: Moses Brown
Zach McDonald, (Moses Brown; Rhode Island/ New England Eastern)
School: Mountain Lakes
Matt Breslin, (Mountain Lakes; New Jersey/ North)
Jason Carrier, (Mountain Lakes; New Jersey/ North)
Pete Duncan, (Mountain Lakes; New Jersey/ North)
Frank McDermott, (Mountain Lakes; New Jersey/ North)
Rich Schwester, (Mountain Lakes; New Jersey/ North)
Paul Grassi, (Mt. St. Michael's; New York/ New York Metro)
School: Newton North
Todd McNamara, (Newton North; Massachusetts)
School: Newton South
James O Shaughnessy, (Newton South; Massachusetts)
School: Niskayuna
Dan Newman, (Niskayuna; New York/ Albany)
School: Northport
Tim Cocks, (Northport; New York/ Suffolk)
School: Orchard Park
Chris Ferreri, (Orchard Park; New York/ Buffalo)
Drew Scott, (Orchard Park; New York/ Buffalo)
School: Paul Schreiber
Jason Heinze, (Paul Schreiber; New York)
School: Peddie School
Chris Rodgers, (Peddie School; New Jersey)
Marty Turco, (Peddie School; New Jersey)
Ross Turco, (Peddie School; New Jersey)
Robert Ayers, (Penn Yan Academy; New York/ Finger Lakes)
Austin Gardiner, (Phillips Exeter Academy; New Hampshire/ New England Eastern)
Scott Johnson, (Pinkerton Academy; New Hampshire/ Derry)
School: Pittsford
Ken Yanicky, (Pittsford; New York/ Monroe County)
School: Potomac School
Jamie Sullivan, (Potomac School; District of Columbia)
School: Randolph
Clay Westbrook, (Randolph; Vermont)
School: Robinson
Mac Hammer, (Robinson; Virginia/ Northern/Fairfax)
School: Sachem
Will Campbell, (Sachem; New York/ Suffolk)
Chris Harned, (Sachem; New York/ Suffolk)
School: Seaholm
Jordan Herrick, (Seaholm; Michigan)
School: Shenendehowa
Chris Lynch, (Shenendehowa; New York/ Albany)
School: Smithtown
Jim Reichert, (Smithtown; New York/ Suffolk)
School: Springfield
Dave DiPaolo, (Springfield; Pennsylvania/ Eastern)
Dan Woods, (Springfield; Pennsylvania/ Eastern)
Ben O Neil, (St. Anne's-Belfield School; Virginia/ Piedmont/Charlottesville)
School: St. Anthony's
Chad Donnelly, (St. Anthony's; New York/ Nassau/Suffolk Catholic)
Pope Hackney, (St. Christopher's; Virginia/ Piedmont)
Shawn Felix, (St. Lawrence Central; New York/ St. Lawrence)
Matt Kastens, (Thomas Worthington; Ohio/ North)
Matt McSweeney, (Thomas Worthington; Ohio/ North)
School: Troy Athens
Dustin Leslie, (Troy Athens; Michigan)
School: Upper Arlington
Mike Janowicz, (Upper Arlington; Ohio)
School: W.T. Woodson
Peter Haas, (W.T. Woodson; Virginia/ Northern)
School: Ward Melville
Jake Kenney, (Ward Melville; New York/ Suffolk)
School: Waterloo
Kevin DeWall, (Waterloo; New York)
School: Watkins Mill
Bobby Souers, (Watkins Mill; Maryland/ Montgomery)
School: West Genesee
Dan Mathewson, (West Genesee; New York/ Central)
School: Winchester
Alex Racioppi, (Winchester; Massachusetts/ Eastern)
Brian Anderson, (Worthington Kilbourne; Ohio/ Columbus)
School: Yorktown High
Matt Caione, (Yorktown High; New York/ Hudson Valley/Yorktown Heights)
Joe Ceglia, (Yorktown High; New York/ Hudson Valley/Yorktown Heights)
Elio Mazzella, (Yorktown High; New York/ Hudson Valley/Yorktown Heights)