All American Lacrose
Group By: Season | School | State
Show: Season   State   School  

High School Lacrosse All-Americans

School: All Schools   State: <not available>   Season: 1990
School: A. L. Johnson
Jason Pressman, Defense (A. L. Johnson; New Jersey)
School: Avon Old Farms
Theron Foley, Midfield (Avon Old Farms; Connecticut)
School: Baldwinsville
Mike Clayton, Midfield (Baldwinsville; New York)
School: Berwick Academy
Duncan Murphy, Defense (Berwick Academy; Maine)
School: Beverly
Ernie Faulkner, Midfield (Beverly; Massachusetts/ Eastern)
School: Boys Latin
Derek Radebaugh, Midfield (Boys Latin; Maryland/ MIAA)
School: Brunswick
Chris Morton, Midfield (Brunswick; Maine)
School: Cape Elizabeth
Ethan Sanford, Midfield (Cape Elizabeth; Maine)
School: Cheshire
Rick Bontatibus, Attack (Cheshire; Connecticut)
Jeff Iserson, Attack (Cold Spring Harbor; New York/ Nassau County)
School: Columbia
Kurt Randall, Attack (Columbia; New Jersey/ North)
School: Comsewogue
Andrew Carlson, Attack (Comsewogue; New York/ Suffolk County)
Dan Bermingham, Defense (Concord-Carlisle; Massachusetts/ Eastern)
Dave Fivek, Midfield (Concord-Carlisle; Massachusetts/ Eastern)
School: Conestoga
Steve Lundmark, Midfield (Conestoga; Pennsylvania/ Eastern - Berwyn)
Greg Traynor, Attack (Conestoga; Pennsylvania/ Eastern - Berwyn)
Casey Donegan, Attack (Corning Painted Post East; New York/ Southern Tier)
School: Coronado
D. Wade Files, Midfield (Coronado; California/ San Diego)
School: Crawford
Richard McClees, Midfield (Crawford; California/ San Diego)
Brad Medel, Midfield (Delbarton School; New Jersey/ North/Morristown)
Aaron Sims, Midfield (Detroit Country Day; Michigan)
School: Dulaney
Carmen Cavolo, Defense (Dulaney; Maryland/ Baltimore)
Sean Heffernan, Attack (Dulaney; Maryland/ Baltimore)
School: Durham Academy
Cory Johnston, Attack (Durham Academy; North Carolina/ NCISSA)
School: East Meadow
Nick Van Remortel, Attack (East Meadow; New York)
School: Edgewood High
Andy Martin, Attack (Edgewood High; Maryland)
Gary Nelson, Midfield (Elmont Memorial HS; New York)
Michael Campanale, Defense (Episcopal Academy; Pennsylvania/ Eastern)
Gibby Semmes, Attack (Episcopal School of Houston; Texas/ Houston)
Sam Cady, Defense (Fayetteville-Manlius; New York/ Central)
School: Friends Academy
Peter Fahey, Midfield (Friends Academy; New York/ Locust Valley)
Gavin Wynot, Attack (Friends Academy; New York/ Locust Valley)
School: Garden City
James Ireland, Goal (Garden City; New York/ Nassau)
School: Gilman School
Andrew Dausch, Midfield (Gilman School; Maryland/ Baltimore/MIAA)
School: Hanover HS
Greg Rozycki, Defense (Hanover HS)
School: Hill School
Jamie Slough, Attack (Hill School; Pennsylvania/ Eastern)
Jim Mackey, Defense (Hotchkiss School; Connecticut/ New England-Western)
School: Howard
Joe Wilson, Defense (Howard; Maryland)
School: Irondequoit
Rick Aguilar, Goal (Irondequoit; New York/ Monroe County)
School: Ithaca
Eric Zelko, Attack (Ithaca; New York/ Southern Tier)
School: Jamaica
Mfon Udo, Attack (Jamaica; New York)
Jon Speers, Midfield (Jamesville Dewitt; New York/ Central)
School: John Jay HS
Charles Cirigliano, Attack (John Jay HS; New York/ Hudson Valley/Cross River)
Anthony Newman, Defense (John Jay HS; New York/ Hudson Valley/Cross River)
School: Kent Denver
Bo Mahoney, Midfield (Kent Denver; Colorado/ Englewood)
Kevin Reish, Midfield (Kent Denver; Colorado/ Englewood)
School: Kinnelon
Brendan Coffey, Midfield (Kinnelon; New Jersey/ North)
School: Lakeland High
Ric Beardsley, Defense (Lakeland High; New York/ Hudson Valley)
Christian Johns, Attack (Lakeland High; New York/ Hudson Valley)
Jeff Schuessler, Midfield (Lakeland High; New York/ Hudson Valley)
School: Liverpool
Anthony Pavone, Attack (Liverpool; New York/ Central)
School: Loomis Chaffee
Nick Phillips, Midfield (Loomis Chaffee; Connecticut/ New England Western/Windsor)
Alex Schoonmaker, Defense (Loomis Chaffee; Connecticut/ New England Western/Windsor)
School: Loyola High
Craig Ronald, Defense (Loyola High)
School: Milton Academy
David Brewster, Attack (Milton Academy; Massachusetts/ Eastern/New England Independent)
School: Mineola
Kevin Lowe, Attack (Mineola; New York/ Nassau)
Chad Miesner, Midfield (Minnechaug Regional; Massachusetts/ Western)
School: Montville
Keith Van Ness, Attack (Montville; New Jersey)
School: Mountain Lakes
Jason Ellison, Midfield (Mountain Lakes; New Jersey/ North)
Tim Keneally, Attack (Mountain Lakes; New Jersey/ North)
School: New Canaan
Dave Cocharan, Attack (New Canaan; Connecticut/ Public)
Dan Hoak, Defense (New Canaan; Connecticut/ Public)
School: Newton North
Dave Quinn, Attack (Newton North; Massachusetts)
School: Nichols School
Andy McDonald, Goal (Nichols School; New York/ Buffalo)
School: Norfolk Academy
Clayton Jones, Attack (Norfolk Academy; Virginia/ Piedmont)
School: Northport
Ian Hinchcliffe, Attack (Northport; New York/ Suffolk)
School: Oceanside
Richard Mastunduno, Midfield (Oceanside; New York/ Nassau)
Brian Piccola, Attack (Oceanside; New York/ Nassau)
School: Palmetto
Mike Jankowitz, Attack (Palmetto; Florida/ South)
School: Penfield
Paul Murphy, Midfield (Penfield; New York/ Monroe County)
School: Penn Charter
Richard Dressler, Goal (Penn Charter; Pennsylvania/ Eastern)
Jason Paige, Attack (Penn Yan Academy; New York/ Finger Lakes)
School: Perry Hall
Stewart Walker, Attack (Perry Hall; Maryland/ Baltimore)
Sam Walker, Attack (Perry Hall; Maryland/ Baltimore)
John Malkiel, Midfield (Phillips Academy Andover; Massachusetts/ New England Eastern)
Martin Auger, Attack (Pinkerton Academy; New Hampshire/ Derry)
School: Port Washington
Todd Higgins, Defense (Port Washington; New York/ Nassau)
Brian Tomeo, Midfield (Port Washington; New York/ Nassau)
Jeff Hirch, Goal (Providence Country Day School; Rhode Island)
School: Ridgewood
Eric Benedict, Midfield (Ridgewood; New Jersey)
Neil Blaney, Attack (Ridgewood; New Jersey)
Tony Miller, Defense (Ridgewood; New Jersey)
School: Sachem
Chris Nentwich, Midfield (Sachem; New York/ Suffolk)
School: Salmon River
Adam Thompson, Midfield (Salmon River; New York/ St. Lawrence)
School: Severn School
Ryan Wade, Midfield (Severn School; Maryland/ MIAA)
School: Severna Park
Sean Crawford, Midfield (Severna Park; Maryland/ Anne Arundel)
Ben Smith, Attack (Sewickley Academy; Pennsylvania/ Western)
School: Shaker
Joe Gloeckner, Defense (Shaker; New York/ Albany/Latham)
School: South
Matt Neely, Defense (South)
School: Southern
Dan Sisas, Midfield (Southern; Maryland/ Anne Arundel)
Jay Stalfort, Goal (St. Anne's-Belfield School; Virginia/ Piedmont/Charlottesville)
School: St. Anthony's
Bill Duffy, Attack (St. Anthony's; New York/ Nassau/Suffolk Catholic)
Bill Bush, Attack (St. George's School; Rhode Island/ Newport)
School: St. Mary's High
Pat Ervin, Attack (St. Mary's High; Maryland/ MIAA)
James Huddleston, Defense (St. Paul's School)
School: Sweet Home
Ron Lytel, Midfield (Sweet Home; New York/ Buffalo)
School: Tabor Academy
Noah Robertson, Attack (Tabor Academy; Massachusetts/ New England Eastern)
John Gordon, Midfield (University Liggitt School; Michigan/ Grosse Pointe)
School: Vermont Academy
Warren Speaks, Midfield (Vermont Academy; Vermont/ New England Northern)
School: Ward Melville
Ken Fasanaro, Attack (Ward Melville; New York/ Suffolk)
Scott Chisholm, Midfield (West Chester East; Pennsylvania/ Eastern)
Tony Gilmor, Defense (West Chester East; Pennsylvania/ Eastern)
School: West Genesee
Charlie Lochwood, Midfield (West Genesee; New York/ Central)
Dave Schneid, Defense (West Genesee; New York/ Central)
School: West Islip
Mike McGovern, Defense (West Islip; New York/ Suffolk)
Fred Jenner, Attack (Western Reserve Academy; Ohio/ North)
School: Weymouth North
Jim Francis, Goal (Weymouth North; Massachusetts/ Eastern)
Dan Linbloom, Defense (Weymouth North; Massachusetts/ Eastern)
School: Wilton
Mark Allen, Defense (Wilton; Connecticut/ Public)
Randy Colley, Attack (Wilton; Connecticut/ Public)
School: Yorktown High
Roy Colsey, Midfield (Yorktown High; New York/ Hudson Valley/Yorktown Heights)
Dom Fin, Midfield (Yorktown High; New York/ Hudson Valley/Yorktown Heights)